Budimex Mobility na Kongresie Nowej Mobilności 2023

Budimex Mobility na Kongresie Nowej Mobilności 2023

Budimex Mobility na Kongresie Nowej Mobilności 2023

2023-09-29

Mieliśmy przyjemność wystąpić w roli Partnera Merytorycznego Kongresu Nowej Mobilności 2023 – największego wydarzenia branży e-mobility w regionie CEE. Jako jeden z liderów w dziedzinie innowacyjnych rozwiązań dla rozwoju infrastruktury e-mobilności w Polsce, Budimex Mobility aktywnie brał udział w dyskusjach dotyczących przyszłości zeroemisyjnego transportu i stacji ładowania EV w Polsce oraz regionie.

W dniach 26-28 września w Łodzi odbyła się impreza, która z pewnością zostanie zapamiętana , jako kluczowa dla zrównoważonego transportu regionu CEE – Kongres Nowej Mobilności 2023. Gromadząc w jednym miejscu liderów, ekspertów i innowatorów, kongres ten stał się platformą wymiany wiedzy, doświadczeń i wizji na temat przyszłości elektromobilności. Co roku, KNM ewoluuje, stając się ważniejszym miejscem dla wszystkich związanych z elektromobilnością w Europie Środkowo-Wschodniej. Tegoroczna edycja nie była wyjątkiem. Wysoki poziom merytoryczny dyskusji, liczne panele i prezentacje sprawiły, że uczestnicy mogli pogłębić swoją wiedzę i nawiązać wartościowe kontakty biznesowe.

Panele dyskusyjne z udziałem Prelegentów BUDIMEX MOBILITY

1. Wtorkowa dyskusja w panelu “Charging Up the Cities” z udziałem Moniki Krzemień z Zarządu Budimex Mobility koncentrowała się na kluczowej roli infrastruktury ładowarek EV w miastach i budownictwie mieszkaniowym, a także barierom uniemożliwiającym rozwój. Fakt, że pod koniec czerwca 2023 r. w Polsce działało 2885 stacji ładowania, z czego większość w największych polskich miastach, podkreśla znaczenie tematu. Prelegenci podzielili się swoimi doświadczeniami i wizją rozbudowy tej infrastruktury, współpracując z samorządami i innymi kluczowymi interesariuszami w celu tworzenia rozwiązań sprzyjających zrównoważonemu transportowi. W panelu wzięli udział m.in. Prezydent Miasta Płock i Wiceprezydent Miasta Łodzi.

2. W czwartek odbył się panel dyskusyjny “How to Meet AFIR Targets?” z udziałem Adama Skwarskiego – Członka Zarządu Budimex Mobility. Branża transportowa od 2021 roku z uwagą śledzi rozwój regulacji AFIR w UE. Panel “How to Meet AFIR Targets?” skupiał się na wyzwaniach i możliwościach związanych z wdrażaniem tych regulacji w Polsce i krajach Środkowo-Wschodniej Europy. Prelegenci wymieniali poglądy i dyskutowali na temat kierunku rozwoju infrastruktury ładowania oraz oczekiwań i wymogów płatności ad hoc przy pomocy kart płatniczych.

Strefy wystawiennicze BUDIMEX MOBILITY

Nie tylko panele dyskusyjne były okazją do zaprezentowania działalności firmy. Nasze strefy wystawiennicze były tętniącym życiem miejscem, gdzie uczestnicy Kongresu mogli dowiedzieć się więcej o innowacjach, technologiach i rozwiązaniach oferowanych przez Budimex Mobility. Eksperci byli dostępni, aby odpowiedzieć na wszelkie pytania i omówić indywidualne potrzeby uczestników.

Społeczność KNM 2023

Kongres, kierowany do przedstawicieli różnych sektorów biznesu, stał się miejscem spotkań producentów pojazdów, operatorów, firm technologicznych, startupów i wielu innych. Należy podkreślić rosnące zainteresowanie firm spoza bezpośredniej branży e-mobility, które widzą potencjał w technologiach zeroemisyjnych dla zrównoważonego rozwoju. Dwujęzyczny format kongresu przyciągnął uczestników z całej Europy, co podkreśla międzynarodowy charakter imprezy.

BUDIMEX MOBILITY – KNM 2023

Podczas kongresu udzielaliśmy informacji o planach rozwoju, wyzwaniach i perspektywach.

“Budimex Mobility planuje posiadać we własnej sieci 160 stacji ładowania do końca 2023 roku, 230 urządzeń na koniec roku 2024 oraz 470 do roku 2026.

Myślimy zarówno o lokalizacjach komercyjnych, jak i o tzw. ładowarkach onstreetowych, w planach mamy także budowę stacji przy drogach szybkiego ruchu w Polsce. Staramy się znaleźć przestrzeń na nasze stacje w różnych obszarach kraju, tam gdzie są potrzebne.Ksawery Lesiecki kierownik ds. rozwoju w Budimex Mobility.

EXPO KNM 2023

Targi towarzyszące kongresowi były prawdziwą perłą tego wydarzenia. Pierwsza tego typu strefa wystawiennicza w regionie CEE przyciągnęła wystawców z różnych krajów, którzy chcieli zaprezentować najnowsze technologie i rozwiązania. W trakcie trzech dni targów, uczestnicy mieli okazję nie tylko oglądać, ale także testować różne produkty i nawiązywać kontakty biznesowe. Podczas obecnej edycji dysponowaliśmy 3 stanowiskami wystawienniczymi – w hali głównej, we foyer i strefie zewnętrznej.

PODSUMOWANIE

Kongres Nowej Mobilności 2023 potwierdził, że zrównoważony transport i elektromobilność są przyszłością regionu CEE, a udział Budimex Mobility ważnym krokiem w kierunku budowy przyszłości zrównoważonego transportu w Polsce. Z każdym rokiem wydarzenie to nabiera większego znaczenia, stając się kluczowym punktem w kalendarzu wszystkich zainteresowanych przyszłością niskoemisyjnego transportu w Europie.

Link został skopiowany do schowka...