Budimex Mobility & Siemens – Wielkie Otwarcie Stacji Ładowania Aut Elektrycznych na Warszawskiej Woli!

Budimex Mobility & Siemens – Wielkie Otwarcie Stacji Ładowania Aut Elektrycznych na Warszawskiej Woli!

Budimex Mobility & Siemens – Wielkie Otwarcie Stacji Ładowania Aut Elektrycznych na Warszawskiej Woli!

2023-11-02

Warszawa przywitała niedawno nowy, zaawansowany technologicznie punkt na mapie elektromobilności – stację ładowania samochodów elektrycznych DC przy ulicy Siedmiogrodzkiej 9. Realizacja tego projektu to efekt synergii firm – Budimex Mobility oraz Siemens – które podzieliły się pasją do innowacji i zrównoważonego rozwoju.

Inauguracja Stacji: Przecięcie Wstęgi przez Liderów Innowacji

Wydarzenie otwarcia stacji zasługuje na szczególną uwagę. Symboliczne przecięcie wstęgi zostało dokonane przez liderów obu firm. Jakub Długoszek i Monika Krzemień z Zarządu Budimex Mobility S.A. oraz Mariusz Kondraciuk – Dyrektor Branży Smart Infrastructure z Siemens Sp. z o.o. , wspierani przez swoje zespoły, zapoczątkowali nowy rozdział w historii mobilności miejskiej. W siedzibie giganta branży budowlanej – Budimex S.A., która mieści się w kompleksie biurowym Wola Retro przy ul. Siedmiogrodzkiej 9 w Warszawie, miała miejsce inauguracja ogólnodostępnej stacji szybkiego ładowania pojazdów elektrycznych. To strategiczny krok w przód dla Budimex Mobility i owoc współpracy z Siemens – światowym liderem z zakresu technologii, sygnalizujący zaangażowanie firm w przyszłość elektromobilności.

Funkcjonalności Nowej Stacji Ładowania: DC WAW-001

Stacja DC WAW-001 wyposażona jest w dogodne rozwiązania technologiczne, oferując porty CCS o mocy do 120 kW dla szybkiego ładowania oraz AC do 22 kW. Co więcej, ładowarka jest wyjątkowo przyjazna użytkownikowi – opłaty można regulować intuicyjnie przez aplikację mobilną Elocity, a także za pomocą kart RFID. Może obsługiwać 2 auta jednocześnie, jest ogólnodostępna i położona w strategicznej lokalizacji, zarówno blisko od centrum miasta oraz ważnych na mapie stolicy ulic. Al. Prymasa Tysiąclecia, Płockiej, Wolskiej, Kasprzaka.

Wypowiedzi Ekspertów:

Mariusz Kondraciuk, Dyrektor Branży Smart Infrastructure w Siemens Sp. z o.o., podkreśla znaczenie tej inicjatywy:

“Zależy nam na ciągłym doskonaleniu dostępności infrastruktury ładowania EV. Nowa stacja jest wyrazem naszego zaangażowania w promowanie ekologicznej mobilności i świadczy o zaufaniu naszych klientów i partnerów. Zapraszamy do korzystania z tego nowoczesnego rozwiązania.”

Jakub Długoszek, Członek Zarządu Budimex Mobility S.A., dodał:

Warszawska stacja ładowania to nasz flagowy punkt. Jest to obecnie najszybsza ładowarka w portfolio Budimex Mobility oraz symboliczna inauguracja naszej współpracy z Siemens Polska. Kolejnym projektem,
nad którym razem pracujemy, jest uruchomienie punktu o mocy 180 kW w tym roku.”

Osiągnięcia i Planowane Kierunki Rozwoju

Nasza współpraca z Siemens ma otworzyć nowe możliwości dla użytkowników pojazdów elektrycznych, ułatwiając dostęp do szybkiego ładowania i podnosząc standardy zrównoważonego transportu. Wspólnie patrzymy w przyszłość, gdzie kolejne stacje ładowania staną się równie ważnym elementem infrastruktury miasta, co tradycyjne stacje benzynowe.

Niniejsza inauguracja stanowi ważny kamień milowy w realizacji strategii rozwoju elektromobilności. Jest to nie tylko sukces obu przedsiębiorstw, ale także krok naprzód w kierunku transformacji niskoemisyjnego transportu w Polsce.

Mazowsze Przyjazne Elektromobilności

Warszawa, Siedlce, Mińsk Mazowiecki, Lesznowola – co łączy te miejscowości? W każdej z nich obecne są punkty ładowania pojazdów elektrycznych Budimex Mobility! Stale rozwijamy sieć stacji ładowania samochodów EV i sukcesywnie zwiększamy ilość dostępnych lokalizacji. Wierzymy, że budowanie w oparciu o poszanowanie środowiska i rozwijanie niskoemisyjnych środków transportu przyniesie w przyszłości wiele korzyści dla naszego otoczenia.

Zapraszamy do dołączenia do nas na tej ekscytującej drodze innowacji i zrównoważonego rozwoju!

#Elektromobilność #ŁadowaniePojazdówElektrycznych #BudimexMobility #Warszawa

Link został skopiowany do schowka...