Otwarcie nowej stacji ładowania DC w Manufakturze Łódź i rekordowy V zlot EV Klub Polska z Budimex Mobility

Otwarcie nowej stacji ładowania DC w Manufakturze Łódź i rekordowy V zlot EV Klub Polska z Budimex Mobility

Otwarcie nowej stacji ładowania DC w Manufakturze Łódź i rekordowy V zlot EV Klub Polska z Budimex Mobility

2023-10-09

V Zlot EV Klub Polska w Łodzi, który odbył się 30 września 2023 roku startując z ul. Piotrkowskiej, a kończąc w łódzkiej Manufakturze, był wyjątkowym miejscem prezentacji najnowszych osiągnięć w dziedzinie elektromobilności. Jednym z głównych uczestników tego eventu była firma Budimex Mobility, która nie tylko wzięła udział w wydarzeniu, ale także miała kilka niespodzianek dla uczestników.

Otwarcie stacji szybkiego ładowania DC w Manufakturze Łódź

Niewątpliwie jednym z najważniejszych momentów dla Budimex Mobility podczas tego wydarzenia było zaprezentowanie przed szeroką publicznością nowej stacji szybkiego ładowania LDZ-001. Nowoczesna i ogólnodostępna ładowarka, wyposażona w złącza CCS o mocy 120kW, CHAdeMO 50kW oraz Typ2 22kW, jest w stanie obsłużyć jednocześnie dwa pojazdy. Korzystanie ze stacji odbywa się przez aplikację Elocity, dzięki której proces ładowania jest jeszcze prostszy i bardziej komfortowy. Manufaktura, znana jako jeden z czołowych kompleksów handlowo-usługowo-rozrywkowych w Polsce, nie tylko przyciąga atrakcyjnymi markami, ale również innowacyjnymi usługami. Tym razem, odpowiadając na rosnące oczekiwania entuzjastów elektromobilności, wprowadziła do swojej oferty ładowarkę obsługiwaną przez Budimex Mobility – operatora stacji ładowania samochodów elektrycznych.

Innowacyjność i przewaga rynkowa tej stacji wynika przede wszystkim z złącza CCS, które pozwala na szybkie ładowanie samochodów elektrycznych. Przy baterii o pojemności 100kWh możliwe jest naładowanie samochodu od 20% do 80% w zaledwie 30 minut. To idealne rozwiązanie dla osób, które planują krótką wizytę w Manufakturze. Natomiast dla tych, którzy pragną spędzić więcej czasu w galerii handlowej doskonale sprawdzi się łącze AC Typ 22kW.

Specjalna promocja na ładowanie

Aby uczcić to ważne wydarzenie, przygotowaliśmy dla wszystkich uczestników zlotu specjalną promocję na ładowanie – tylko 1 zł + VAT za cały dzień korzystania ze stacji. Była to doskonała okazja, aby przekonać się o zaletach nowoczesnych stacji ładowania DC i cieszyć się komfortem jazdy na prąd w atrakcyjnej cenie.

Nowa stacja ładowania pojazdów znajduje się przy budynku galerii handlowej od strony ul. ‎Drewnowskiej. Dla osób, które planują wizytę, trzeba wjechać za szlaban obok wejścia do sklepu Pepco. Dwa ‎stanowiska znajdują się w niedalekiej odległości od otworzonych w 2021 roku trzech innych ‎stanowisk do ładowania samochodów elektrycznych ELOCITY. ‎

Kawalkada przez serce Łodzi

Specjalne wydarzenie, nazwane „V Zlot EV Klub Polska – Łódź”, rozpoczęło się o godzinie 11:00 na ul. Piotrkowskiej. W ciągu zaledwie godziny, to urokliwe miejsce zostało zapełnione przez ponad 100 aut elektrycznych. Budimex Mobility, jako jeden z liderów rynku mobilności elektrycznej, z radością dołączył do tej elektryzującej kawalkady. Wydarzenie przyciągnęło pasjonatów i miłośników pojazdów elektrycznych z całej Europy.

Rekordowy V Zlot EV Klub Polska z Budimex Mobility

Jak podkreśla Prezes Fundacji EV Klub Polska, Łukasz Lewandowski: “Z roku na rok rośnie zaangażowanie użytkowników pojazdów elektrycznych”. Wydarzenie to świadczy o rosnącej popularności elektromobilności w Polsce. Co więcej, niektórzy uczestnicy pokonali setki, a nawet tysiące kilometrów, by dołączyć do zlotu w Łodzi. Świadczy to o niezawodności i praktyczności pojazdów elektrycznych, które mogą być używane nie tylko w trasach lokalnych.

Manufaktura Nowej Mobilności

Po godzinie 13:00 wydarzenie przeniosło się na teren Manufaktury Łódź, gdzie uczestnicy mieli okazję poznać najnowsze trendy w branży elektromobilności, uczestniczyć w debatach i prelekcjach oraz nawiązać wartościowe kontakty biznesowe. Dla Budimex Mobility była to również okazja do zaprezentowania swojej wizji przyszłości mobilności. Jednym z głównych celów zlotu było rozwiewanie mitów związanych z elektromobilnością. Eksperci chętnie dzielili się swoją wiedzą, odpowiadając na pytania dotyczące m.in. bezpieczeństwa, trwałości baterii i zasięgów aut elektrycznych.

Nasza obecność w Manufakturze

Nie tylko stacja ładowania była atrakcją przygotowaną przez Budimex Mobility. Zorganizowaliśmy dwie strefy dla uczestników zlotu i wszystkich odwiedzających tego dnia Manufakturę:

  1. Strefa zewnętrzna – tutaj goście mogli podziwiać elegancką Teslę, a także zrelaksować się w przytulnym namiocie w strefie chill. Było to idealne miejsce na odpoczynek i nawiązywanie nowych kontaktów wśród pasjonatów elektromobilności.
  2. Strefa wewnętrzna w Galerii – to miejsce było prawdziwą kopalnią wiedzy na temat naszej firmy i produktów. Uczestnicy mogli przyjrzeć się bliżej ładowarkom oraz dowiedzieć się więcej o naszej działalności, misji i planach na przyszłość.

Udział Budimex Mobility w V Zlocie EV Klub Polska oraz Manufakturze Nowej Mobilności w Łodzi był dla nas nie tylko okazją do promocji, ale przede wszystkim sposobnością do spotkania z pasjonatami elektromobilności i wymiany doświadczeń. W kontekście rosnącej popularności pojazdów elektrycznych w Łodzi i w całej Polsce, otwarcie nowej stacji ładowania w Manufakturze to ważny krok w kierunku zrównoważonej mobilności i jeszcze większej dostępności infrastruktury dla samochodów elektrycznych. Dzięki wsparciu Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, kierowcy EV będą mieli jeszcze łatwiejszy dostęp do ładowania swoich pojazdów w sercu miasta. Cieszymy się, że mogliśmy być częścią tego wyjątkowego wydarzenia i mamy nadzieję na kolejne spotkania. Zapraszamy do korzystania z naszej nowej stacji ładowania w Manufakturze Łódź!

Link został skopiowany do schowka...