Stacje Ładowania w Gorzowie – Arena Gorzów

Stacje Ładowania w Gorzowie – Arena Gorzów

Stacje Ładowania w Gorzowie – Arena Gorzów

2024-05-23

Gorzów Wielkopolski staje się coraz bardziej przyjazny dla użytkowników samochodów elektrycznych, wzbogacając swoją infrastrukturę o „mały miastowy HUB” do ładowania, który właśnie został uruchomiony przez Budimex Mobility. Cztery nowoczesne stacje ładowania zostały otwarte przy Arenie Gorzów, zlokalizowanej przy ul. Słowiańskiej 16. To doskonała wiadomość dla wszystkich odwiedzających Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz uczestników lokalnych wydarzeń.

Punkty i Możliwości Ładowania

Stacje ładowania w Gorzowie zainstalowane przez Budimex Mobility oferują zarówno szybkie ładowanie DC, jak i standardowe ładowanie AC, co sprawia, że pasują do różnych potrzeb użytkowników:

  • Dwie stacje DC 60 kW każda z dwoma złączami CCS, które umożliwiają dynamiczny podział mocy, zapewniające pełne naładowanie baterii w ciągu 1-1,5 godziny — idealne dla tych, którzy planują szybko naładować swoje auto.
  • Stacja AC o mocy 44 kW z dwoma złączami po 22kW, idealna dla tych, którzy planują spędzić więcej czasu na obiekcie.
  • Stacja AC o mocy 22 kW również z dwoma złączami po 11kW, doskonała do doładowania samochodu podczas dłuższych wizyt.

W konsekwencji oprócz zapewnienia infrastruktury ładowania, Arena Gorzów, która została wybudowana przez Dywizję Budownictwa Ogólnego Budimex i otwarta w styczniu, jest przykładem kompleksowego podejścia Grupy Budimex do zaspokajania potrzeb mieszkańców.

Zintegrowane Rozwiązania dla Społeczności

Lokalizacja stacji przy Arenie Gorzów to nie tylko komfort dla użytkowników samochodów elektrycznych, ale również element szerszej strategii integracji z życiem miejskim, kulturalnym i sportowym. Umożliwienie ładowania pojazdów podczas korzystania z obiektów sportowych czy uczestnictwa w wydarzeniach kulturalnych to krok w stronę bardziej zrównoważonego i ekologicznego stylu życia.

Nowy HUB dla Aut Elektrycznych

Z tego powodu nowe stacje ładowania Budimex Mobility to znakomite uzupełnienie infrastruktury miasta Gorzów Wielkopolski, które stawia na rozwój zrównoważonego transportu. W wyniku tego oferują one mieszkańcom i odwiedzającym efektywne oraz szybkie rozwiązania ładowania, co jest kluczowe dla akceptacji i rozwoju elektromobilności w Polsce.

Lokalizacja:

ul. Słowiańska 16,

66-440 Gorzów Wielkopolski,

Arena Gorzów

Punkty ładowania Budimex Mobility Arena Gorzów

Arena Gorzów – Budimex Stal Gorzów

W październiku przekazano do użytku halę widowisko – sportową ARENA GORZÓW, realizowaną przez DBO Budimex.

Odbywają się tu rozgrywki m.in. koszykówki, siatkówki, piłki nożnej, piłki ręcznej, dlatego parametry hali musiały spełniać wytyczne odpowiednich federacji. Obiekt pełni też funkcję hali wielofunkcyjnej: wystawienniczą, ekspozycyjno-targową, widowiskowej, pozwalającej na organizację imprez artystyczno-estradowych i społeczno-politycznych, np. widowiska muzyczne, koncerty muzyki rozrywkowej i poważnej, zgromadzenia, kongresy i konferencje. Dzięki odpowiedniej adaptacji akustycznej, w hali możliwe jest organizowanie koncertów amplifikowanych.

Podczas wydarzeń ‎sportowych obiekt może zmieścić ponad 5000 widzów, a na rozrywkowych nawet 6000 osób. Hala ‎dysponuje również wieloma pomieszczeniami, które dają możliwości organizacji w niej ‎wydarzeń o charakterze gospodarczym. Ponadto są tu dwa ogromne pełnowymiarowe ‎boiska. To sprawia, że mogą tu być organizowane mistrzostwa na poziomie europejskim. ‎Hala treningowa może być jednocześnie sceną i pozwala na organizację widowisk. ‎Jest ona oddzielona od hali głównej wielkogabarytową ścianą mobilną. Zarówno widzowie i ‎sportowcy mają do dyspozycji garaż podziemny oraz ‎infrastrukturę sanitarną.‎

Na uwagę zasługuje fakt, że na obiekcie rywalizuje również drużyna piłkarzy ręcznych Stal Gorzów, której Budimex stał się sponsorem tytularnym. W sezonie 2023/2024 oficjalna nazwa zespołu to Budimex Stal Gorzów.

Stacje Ładowania w Gorzowie

Zapraszamy do odwiedzenia nowych stacji ładowania przy Arenie Gorzów. Gorzów Wielkopolski posiada bogatą w stacje ładowania Budimex Mobility infrastrukturę, a kierowcy mogą ładować swoje samochody elektryczne w wielu dostępnych lokalizacjach.

Aktualności

Współpraca:

Samorządy i Instytucje Publiczne

Firmy

Właściciele Gruntu

Link został skopiowany do schowka...