Budimex Mobility – inwestujemy w elektromobilność i łączymy siły z Elocity

Budimex Mobility – inwestujemy w elektromobilność i łączymy siły z Elocity

Budimex Mobility – inwestujemy w elektromobilność i łączymy siły z Elocity

2022-05-12

Budimex Mobility – inwestujemy w elektromobilność i łączymy siły z Elocity

Wraz z EloCity będziemy dostarczać i zarządzać nowymi punktami ładowania samochodów elektrycznych w Polsce. Będą one dostępne w miejscach publicznych. W tej chwili rozmawiamy już z kilkudziesięcioma samorządami, deweloperami i inwestorami. Planujemy w ciągu 24 miesięcy stworzyć ponad 100 punktów ładowania pojazdów elektrycznych. Oferujemy na nasz koszt instalację gotowych stacji ładowania pojazdów, serwis i zarządzanie systemem. Po stronie naszych partnerów pozostaje jedynie udostępnienie powierzchni

– Elektromobilność to naturalny kierunek naszego rozwoju po pierwszych inwestycjach w farmy wiatrowe na lądzie. Analizujemy od dłuższego czasu, w jakim kierunku rozwija się ta branża. Uznaliśmy, że teraz jest najlepszy moment, aby powołać dedykowaną spółkę, która będzie rozwijać w naszej Grupie obszary związane z elektromobilnością – powiedział Jakub Długoszek, Członek Zarządu Budimex Mobility S.A.

Szukając partnera, przeanalizowaliśmy oferty wiodących dostawców oprogramowania do zarządzania infrastrukturą stacji ładowania samochodów elektrycznych i to właśnie model biznesowy Elocity uznaliśmy za najbardziej odpowiadający naszym potrzebom. Nie bez znaczenia były również bardzo dobre opinie o firmie operatorów i właścicieli stacji ładowania. To Polska spółka, z dużym potencjałem i pozytywnym feedbackiem u dostawców sprzętu jest idealnym partnerem dla naszej Grupy – zaznacza Jakub Długoszek.

Budimex Mobility działa na licencji w systemie Elocity. Posiadamy własne stacje ładowania oraz świadczymy usługi ładowania dla odbiorców indywidualnych. Ogólnodostępne stacje będą dostępne w aplikacji Elocity, w której znajduje się już ponad 280 punktów, a liczba ta stale rośnie. Elocity specjalizuje się w zarządzaniu stacjami ładowania firm inwestujących w elektromobilność. Dzięki rozwiązaniom technologicznym naszego Partnera Elocity możemy błyskawicznie uruchamiać infrastrukturę bez konieczności dodatkowych zasobów.

Elocity
Od początku stawiamy sobie ambitne cele, dzięki którym jesteśmy obecnie jednym z liderów elektromobilności w Polsce
– mówi Michał Baranowski, CEO Elocity
Intensywny rozwój naszej sieci możliwy jest między innymi właśnie dzięki inwestorom i firmom, które ufają naszemu doświadczeniu. Współpraca z Budimex Mobility to kolejny, duży krok, zarówno dla samego Elocity, jak i dla stale rosnącej grupy kierowców wybierających ekologiczne, elektryczne samochody. Wzrost zainteresowania dużych inwestorów tematyką elektromobilności pokazuje, że najwyższy czas dostrzec biznesowy potencjał branży – zaznacza Baranowski.

Link został skopiowany do schowka...